Domov seniorů ožil oslavou velikonoc

13.04.2022

Po pauze, která kvůli covidové epidemii trvala dva roky, přijela 13. dubna do Domova důchodců Český Dub znovu Nadace SYNER, která domluvila vystoupení dětského souboru Korálek. Děti představily svůj program plný písniček, koled, říkadel a scének. Program, který byl plně ve znamení Velikonoc.

„Věřím, že dneškem se znovu vracíme do normálních časů. Časů, kdy nebyl problém zvát k nám do domova nejrůznější vystupující,“ uvedl Radim Pochop, ředitel českodubského domova. Jak upozornil, i v době covidové nebyla dlouholetá spolupráce s nadací přerušena. „Sice jsme nemohli organizovat kulturní akce, ale nadace nám i v minulých letech poskytla několikrát věcné dary. Spolupráce si vážíme právě pro její mnohaletou kontinuitu,“ dodal Pochop. Akce se konala díky podpoře Nadace SYNER.

Součástí středečního programu bylo nejen kulturní pásmo koled, říkanek a básniček, každý z obyvatel domova navíc dostal velký dárkový balíček, který byl pořízen z finančního daru nadace. „Jsme rádi, když můžeme pomoci zpříjemnit svátky zdejším obyvatelům. A dnešek je výjimečný tím, že jsme se vrátili po tak dlouhé pauze. Máme z toho opravdu radost,“ doplnila Iva Urbanová a všem obyvatelům domova popřála krásné svátky a dodala, že v květnu je znvou navštíví.

Login