Nadace spolu s dětmi z Korálku přivezla do domova kouzlo Vánoc

13.12.2023
Každoročně v tomto čase přijíždějí do Domova důchodců Český Dub děti ze souboru Korálek. Letošní rok nebyl výjimkou. Ve středu 13. 12. 2023 mladí umělci předvedli obyvatelům domova své aktuální pásmo sestavené z koled, scének a básniček Jejich vystoupení bylo jednou z akcí vánoční programové nabídky domova. Akce byla uspořádána ve spolupráci s Nadací SYNER.
„Jsme rádi, že i letos jsme mohli program uskutečnit. Spolupráce s nadací je dlouholetá, a nepřerušila ji ani smutná éra covidové pandemie,“ uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Jak podotkl, vystoupení dětí udělá obyvatelům domova vždy velkou radost. Středečního vystoupení se účastnila i dobrá duše nadace Iva Urbanová. „Minulého vánočního setkání jsem se nemohla zúčastnit, protože jsem byla nemocná. Jsem velmi ráda, že zde letos opět mohu být a popřát vám krásné Vánoce,“ svěřila se. 
Vánoční setkání má vždy speciální atmosféru. Obyvatelé domova se na dětské vystoupení vždy velmi těší. Díky podpoře od Nadace SYNER bylo možné zorganizovat vystoupení dětí, ale obyvatelé domova se dočkali i předčasné vánoční nadílky. „Díky daru od nadace můžeme vždy klientům připravit i dárkové balíčky,“ podotkl ředitel domova.
Spolupráci s nadací považují v domově za důležitou a přínosnou. „Dostává se nám pomoci i od jiných donátorů a sponzorů, ale kontinuální spolupráce s Nadací, trvající přes dvě desítky let, je svým způsobem opravdu unikátní a ty myslím nejen v rámci Libereckého kraje, ale i v rámci celé České republiky,“ uzavřel Pochop.
Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst. 
Login