genus.cz: Zapojte se do sbírky a pomozte s Bílými Tygry a Nadací SYNER rodině Votrubových

12.01.2020
Bílí Tygři mají dobrá srdce a společně s Nadací SYNER se rozhodli pomoci rodině, která se pere s ranami osudu. Kromě hráčů se však mohou zapojit také fanoušci, a to třeba na nejbližším hokejovém utkání. Třeba hned dnes, kdy hraje Liberec s brněnskou Kometou a bude "plný dům". Úvodní buly padne v 16:20.
Od pátku 20. prosince mohou také lidé přispívat do trojice kasiček umístěných v Home Credit Areně nebo své příspěvky zasílat na transparentní účet 123 – 900180297/0100. V případě přispění finančních prostředků na tento účet je zobrazeno jméno přispěvatele a zaslaná finanční částka.
Příběh rodiny Votrubových
Maminka Iveta Votrubová pečuje o dcery sama. Donedávna žily skromný, ale spokojený život v Tanvaldě. Poslední rok se štěstí otočilo o 180 stupňů. Její desetiletá Maruška onemocněla rakovinou lymfatických uzlin. V době chemoterapie si starší, 12letou Aničku brala k sobě její učitelka, protože otec chybí.
Maminka s dcerou Maruškou strávily v nemocnici na onkologii, kde holčička prodělala operaci a následnou chemoterapii, s přestávkami rok. Iveta je ze Slovenska, v Čechách zcela bez příbuzných a kvůli péči o dítě musela přestat pracovat. Stres a obavy o malou se podepsaly na zdravotním stavu matky i starší dcery. K tomu se přidaly i pochopitelné finanční starosti.
Matka nicméně přiznává, že v tomto čase našla hodné lidi - paní učitelku, kamarádku Blanku, tanvaldský Maják a velkou měrou pomohl MUDr. Jan Pavlečka. Iveta je jediná, která o nemocnou může pečovat, připravovat speciální stravu a být 24 hodin v pohotovosti. Přemýšlí nad financemi na nájem, nad oblečením, nad čistícími prostředky.
V září zkusila Maruška nastoupit na 2 hodiny do školy. Říjen přinesl zvrat, výsledky se horšily, znovu léčba. A tahle sinusoida, jednou dole, jednou nahoře se pravidelně opakuje.
Velkou pomoc již poskytla Nadace SYNER Ivetě Votrubové při speciální stomatologické léčbě. Vyhlášená sbírka poslouží na běžný život tříčlenné rodiny v době, kdy maminka kvůli nemocné dceři nemůže pracovat.
Login