Korálek přivezl atmosféru Vánočních svátků - KRAJ-LBC.CZ

13.12.2018

Pásmo sestavené z koled, scének a básniček představily ve středu 12. prosince v Domově důchodců Český Dub děti ze souboru Korálek. Jejich vystoupení bylo jednou z akcí Vánoční programové nabídky domova. Akci pořádali ve spolupráci s Nadací Syner.

„Korálek k nám jezdí několikrát ročně. Ale Vánoční vystoupení má vždy speciální atmosféru,“ uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Jak podotkl, obyvatelé se na dětské vystoupení vždy velmi těší. Díky podpoře od Nadace Syner bylo možné zorganizovat vystoupení dětí, ale obyvatelé domova se dočkali i předčasné nadílky. „Díky daru od nadace můžeme vždy klientům připravit i dárkové balíčky,“ podotkl ředitel domova.

Nadace s domovem spolupracuje již řadu let. „Je pro nás potěšením, když můžeme pomoci zdejším obyvatelům a trošku jim zpříjemnit tento sváteční čas,“ řekla Iva Urbanová, jedna z hlavních tváří nadace, které se středeční akce osobně zúčastnila a přítomným obyvatelům popřála krásné Vánoce.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.

Bc. Lenka Klimentová

Login