nasregion.cz: I po čtvrt roce stále trvá vlna pomoci Ukrajině

23.06.2022
I po čtvrt roce stále trvá vlna pomoci Ukrajině
Od letošního března nachází v Hotelu Arena ubytování stále více jak 80 matek s dětmi, jimž se podařilo utéct z války zmítané Ukrajiny. Toto zázemí jim od prvních dnů konfliktu zajistila Nadace SYNER. Mezi ubytované patří i maminka Ivanna a devatenáctiletý Volodymyr, který je odmalička upoutaný na invalidní vozík.
Matka se o něj celé dny svědomitě stará, navíc se jí podařilo najít práci, aby pro syna zajistila lepší životní úroveň, protože stabilní finanční prostředky v této nelehké a tíživé životní situaci jsou pro oba nesmírně důležité. Volodymyr však nikdy neměl odpovídající vozík a maminka jej už do Čech přivezla na nevyhovujícím kočárku, u kterého hrozilo, že se každou chvíli doslova rozpadne před očima.
„Když jsem se s chlapcem potkala a viděla, na jakém kočárku jej matka vozí, musela jsem zasáhnout a zajistit nový, upravený na míru a pro jeho potřeby. Kvůli tělesnému postižení bude chlapec celoživotně odkázaný na pomoc druhých, nový vozík však jeho doprovodu usnadní manipulaci a celkově je více komfortní a také bezpečný,“ uvádí Eva Syrovátková, představitelka Nadace SYNER. Ač se chlapec obtížně vyjadřuje, z jeho výrazu vyzařovala spokojenost a radost, když se do vozíku poprvé posadil.
Login